Scéna z filmu IKONY -Štefan Svetko
Scéna z filmu IKONY -Štefan Svetko
Scéna z filmu IKONY -Štefan Svetko
Scéna z filmu IKONY -Štefan Svetko

IKONY -Štefan Svetko

Réžia
Rok výroby 
2020
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
27min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Štefan Svetko /1926 - 2009/ vyštudoval architektúru v Prahe, no celý život pôsobil v Bratislave. Typické pre Svetkovu tvorbu sú inovatívne technické riešenia a veľkorysá figurálna forma. Aktívne sa venoval aj urbanizmu, a to v podobe sídlisk či Územného plánu Bratislavy. V rokoch 1968 a 1989 bol spoločensky angažovaný, čo v roku 1968 viedlo k čiastočnému zákazu architektonickej činnosti.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít