Fotografia nie je k dispozícii.

Jana Bučka (Slovensko)

Jana Bučka (1981, Nitra) vyštudovala herectvo činoherného divadla na DAMU v Prahe a dokumentárnu tvorbu na VŠMU v Bratislave, absolvovala tiež viacero študijných stáží na divadelných školách v Rumunsku, Mexiku či Španielsku. K jej najznámejším filmom patria oceňované Cigarety a pesničky a Zvonky šťastia, oba spolurežírovala s Marekom Šulíkom a oba spracúvajú témy z prostredia slovenských Rómov. Jej filmografia tiež zahŕňa množstvo televíznych dokumentárnych filmov, medzi iným Prvá: Izabela Textorisová (portrétny dokument z cyklu Prvá) o prvej slovenskej botaničke a dokument Biomasaker (v rámci cyklu Biele vrany a hrdinovia medzi nami), ktorý rozpráva príbeh jednotlivca v boji s mocenskými štruktúrami a zároveň poukazuje na odvrátenú stranu využívania alternatívnych zdrojov energie.

Filmografia

 • Biomasaker (cyklus Biele vrany - Hrdinovia medzi nami)
  2018
 • Prvá: Izabela Textorisová (seriál)
  2016
 • Zvonky šťastia
  2012
 • Cigarety a pesničky (spolu s Marekom Šulíkom)
  2010
 • Mama, ktorá ma porodila
  2010

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít