Fotografia nie je k dispozícii.

Iveta Grófová (Slovensko)

Iveta Grófová (* 1980, Trenčín) absolvovala Ateliér animovanej tvorby a Ateliér dokumentárnej tvorby na VŠMU v Bratislave. V roku 2010 založila filmovú produkčnú spoločnosť Hulapa film, s hlavným zámerom realizovať svoje autorské filmy. Jej celovečerný debut Až do mesta Aš mal medzinárodnú premiéru na MFF Karlove Vary v roku 2012. Slovenská filmová a televízna akadémia ho zvolila ako národnú nomináciu na Oscara. Film bol uvedený na mnohých medzinárodných festivaloch a získal viacero ocenení - na Medzinárodnom filmovom festivale Bratislava získal prvú cenu v sekcii Made in Slovakia. Vo svojej druhej snímke Piata loď adaptuje rovnomenný román Moniky Kompaníkovej. Na svetovej premiére na MFF Berlinale film získal ocenenie Krištáľový medveď za najlepšie dielo sekcie Generation Kplus.

Filmografia

 • Piata loď
  2017
 • Denník plavby Moniky Kompaníkovej
  2015
 • Slovensko 2.0
  2014
 • Samodiva - Divadelní blues pro solo matky
  2013
 • Až do města Aš
  2012
 • Gestarbeiteri
  2007

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít