Veronika Lišková (Česko)

Vyštudovala kulturológiu na Filozofickej fakulte UK a scenáristiku a dramaturgiu na pražskej FAMU. Počas svojich štúdií spolupracovala s viacerými filmovými inštitúciami a festivalmi (Inštitút dokumentárneho filmu, MFDF Jihlava, Doc Alliance Films) a absolvovala stáž v londýnskom Film & Festivals Magazine. V rokoch 2007 - 2008 pôsobila ako šéfredaktorka časopisu Nový Prostor. Medzi rokmi 2012- 2017 viedla v Inštitúte dokumentárneho filmu medzinárodný vzdelávací program Ex Oriente Film a prezentáciu East Doc Forum. V súčasnosti sa venuje scenáristike a réžii dokumentárnych a hraných filmov. Jej celovečerný debut Danielov svet (2014) bol v medzinárodnej premiére uvedený na festivale Berlinale (sekcia Panorama) a následne bol uvedený na festivaloch po celom svete. V roku 2015 získala Cenu Pavla Kouteckého za svoj krátky film Kohoutková.

Filmografia

 • Kohoutková
  2015
 • Danielov svet
  2014
 • Trochu lepší svět
  2012
 • Dokud nás Bůh nerozdělí
  2011
 • Doteky tance
  2010
 • Mezičas
  2010

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít