Scéna z filmu Návštevníci
Scéna z filmu Návštevníci
Scéna z filmu Návštevníci
Scéna z filmu Návštevníci
Scéna z filmu Návštevníci
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Návštevníci

Réžia
Rok výroby 
2022
Krajina pôvodu
  • Česko
  • Nórsko
  • Slovensko
Minutáž
83min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Súostrovie Svalbard sa nachádza v Severnom ľadovom oceáne medzi Nórskom a Severným pólom. Môže tu žiť ktokoľvek aj bez víz ak má prácu a miesto na bývanie. Longyearbyen je najsevernejšie osídlené mesto na svete. Žije v ňom 2400 obyvateľov 52 národností. Dokumentárny film Veroniky Liškovej rozpráva príbeh o mladej žene Zdenke, ktorá odkrýva nerovné podmienky pre život v naoko bezchybne fungujúcom multikultúrne osídlenom meste na severe planéty. Okrem pozorovania sa rozhodne stav okolo seba zmeniť. Prostredníctvom dokumentárneho pátrania, rozhovorov a postupného odhaľovania skutočnej tváre mesta a jeho obyvateľov vytvára "character-based story" o mieste, ktoré nie je divákom bežne prístupné. Film skúma zmysel a dopad snahy jedného človeka pochopiť a ovplyvniť veci zdanlivo vzdialené a neovplyvniteľné.

Veronika Lišková o tom ako vznikal film Návštevníci.

Rozhovor s režisérkou na DOK.REVUE.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít