Jindřich Andrš

Jindřich Andrš (Česko)

Jindřich Andrš (1994) je debutujúcim režisérom a producentom. Študoval réžiu dokumentárneho filmu na FAMU, filmovú vedu na Univerzite Karlovej a Edinburgh Napier University. Za svoj krátky film Poslední šichta Tomáše Hisema získal Zvláštne uznanie v sekcii Česká radosť na MFDF Ji.hlava 2017 a ďalšie ceny. Nová šichta - intímny časozberný portrét prepusteného baníka, ktorý sa rozhodol rekvalifikovať na programátora, je jeho celovečerným debutom. S Novou šichtou sa zúčastnil na rôznych medzinárodných workshopoch ako Ex Oriente, Doc Incubator CZ a IDFA Academy. Ako producent dokončil krátky film Pripyat Piano - filmovú báseň z Černobyľu, ktorá získala v roku 2019 cenu na MFDF Ji.hlava Silver Eye Award.

Filmografia

 • Nová šichta
  2020
 • Poslední šichta Tomáše Hisema
  2017
 • Mike a jeho ultras
  2016
 • Like Hunter
  2016

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít