Lajka

Réžia
Rok výroby 
2017
Krajina pôvodu
  • Česko 
Minutáž
87min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Fenka Lajka nemá práve ľahký život na periférii ruského veľkomesta. Potom ako ju odchytia, je nútená absolvovať náročný kozmonautický výcvik. Čoskoro po jej štarte do vesmíru, nasleduje priekopníčku Lajku v rýchlom slede množstvo ďalších zvierat, či už z Houstonu alebo Bajkonuru. Zvieratá blúdia vesmírom, až kým sa im nepodarí pomocou čiernej diery nájsť vzdialenú planétu, vhodnú na osídlenie. Po určitej dobe harmonického spolužitia s miestnymi živočíchmi, k nim doputujú dvaja ľudskí kozmonauti, ktorí narušia nielen harmóniu spolužitia, ale aj samotný život zvierat.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít