Scéna z filmu Happy Farmers
Scéna z filmu Happy Farmers
Scéna z filmu Happy Farmers
Scéna z filmu Happy Farmers
Scéna z filmu Happy Farmers

Happy Farmers

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
34min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Happy Farmers je krátky dokumentárny film o jednom inšpiratívnom mieste v južnom Francúzsku. Happy Farm. Zeleninová ekofarma, je súčasťou zen-budhistického kláštora zvaného Plum Village, ktorého zakladateľ Thich Nhat Hanh bol nominovaný na Nobelovu cenu mieru. Miestna komunita laikov založila farmu na neúrodnej ílovitej pôde, ale vďaka ich nadšeniu (a množstvu kompostu) farma každý rok prekvitá viac a viac. Ich život a práca s rastlinami sprítomňuje metaforu starostlivosti o zeleninu ako starostlivosť o vlastné vnútro a aj o celé spoločenstvo.

Vizuálne poetický dokument živo sprostredkuje atmosféru jedinečného miesta.


Anglickú verziu filmu nájdete tu.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít