Scéna z filmu Ostrým nožom
Scéna z filmu Ostrým nožom
Scéna z filmu Ostrým nožom
Scéna z filmu Ostrým nožom
Scéna z filmu Ostrým nožom
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Ostrým nožom

Réžia
Rok výroby 
2019
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
85min 
Zvukové stopy 

Príbeh otca, ktorému zavraždili syna, smútok otca, ktorý musí pochovať svoje dieťa, emotívna dráma muža, ktorý si po spravodlivosť musí prísť sám. Bojuje s apatickou políciou, nedôveryhodným súdnictvom, ale aj s faktom, že svojho syna možno dostatočne nepoznal a nebol mu oporou.

Po útoku neonacistov na partiu študentov zostane na zemi ležať mŕtvy dobodaný chlapec. Polícia koná, páchateľov chytia, spoločnosť sa búri proti holohlavým „náckom“, ale to všetko je iba na chvíľu. Zdesení rodičia čoskoro sledujú, ako sú vrahovia ich syna po chybnom rozhodnutí sudkyne prepustení na slobodu a nikoho to už veľmi nezaujíma. Zostáva iba zlomená rodina bez šance na spravodlivosť a vinníci, ktorí sa jej smejú do očí. Zúfalý otec s túžbou po spravodlivosti sa púšťa do boja so všetkými. S políciou bez záujmu, so skorumpovaným súdnictvom, s vládnucou mafiou, ktorá kdesi v pozadí ťahá za nitky. Dokáže tvárou v tvár prehnitému systému uspieť? Dokáže zároveň prekonať vlastné výčitky a odpustiť sám sebe?

Na pozadí emotívne silného príbehu, inšpirovaného vraždou Daniela Tupého z novembra 2005, otvára film spoločenskú diskusiu na tému spravodlivosti a jej dostupnosti pre bežného neprivilegovaného občana.


Rozhovor s režisérom Teom Kuhnom na denníku N.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít