Scéna z filmu Pre Samu
Scéna z filmu Pre Samu
Scéna z filmu Pre Samu
Scéna z filmu Pre Samu
Scéna z filmu Pre Samu
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Pre Samu

Réžia
Rok výroby 
2019
Krajina pôvodu
  • Spojené kráľovstvo
  • Sýria
  • Spojené štáty
Minutáž
96min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Novinárke Waad Al-Khateab sa v obliehanom sýrskom Aleppe narodí dcéra Sama. Vzhľadom k tomu, že smrť je všade naokolo, rozhodne sa Waad nakrútiť pre ňu osobný denník, ktorý zachytáva život v drastických kulisách vojny a súčasne je i intímnym odkazom matky dcére.

Film Pre Samu, ktorý z denníkových záznamov vznikol, je bezprostrednou a neúprosnou obžalobou, úpenlivou prosbou, aby svet nikdy neodvracal pohľad pred utrpením, i emotívnym príbehom o láske k dieťaťu a mestu, ktoré sa premenilo na peklo. Výsledkom je jeden z najlepších dokumentov roku 2019, ktorý získal vyše 45 ocenení vrátane Európskej filmovej ceny a nominácie na Oscara.

.

V spolupráci s

  • Artcam

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít