Scéna z filmu eŠteBák
Scéna z filmu eŠteBák
Scéna z filmu eŠteBák
Scéna z filmu eŠteBák
Scéna z filmu eŠteBák
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

eŠteBák

Réžia
Rok výroby 
2012
Krajina pôvodu
  • Slovensko
  • Česko
  • Poľsko
Minutáž
108min 
Zvukové stopy 

Po ukončení základnej vojenskej služby na západnej hranici sa rádioamatér Adam vracia na športové letisko, kde ho v auguste 1968 zastihne okupácia Československa. V snahe ochrániť svoju lásku Evu pred represiami sa z Adama stáva profesionálny agent ŠtB.

eŠteBák je trpký príbeh, odohrávajúci sa v časoch najťažšej normalizácie v období po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy. V časoch, kedy sa za vtipy o komunistoch išlo do basy, bývanie v panelákoch, farebný televízor a telefón boli výsadou vyvolených a udávanie bolo národným športom. Adam je rádioamatér. Z nevinného koníčka sa stáva profesionálny nástroj režimu. Za získané výhody však musí zaplatiť plnením rozkazov, ktoré ničia životy iných a stratou vlastnej slobody. A jediným spôsobom ako nestratiť zdravý rozum a sebaúctu je "prechcať" udavačov a fízlov…

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít