Pútnik slovenským časom

Réžia
Rok výroby 
2013
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
65min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Čo môže jeden človek stihnúť za svoj život. Folklorista Viliam Ján Gruska toho zvládol viac než dosť. Bol scénograf, architekt, tanečník, režisér, scenárista, zakladateľ a organizátor folklórnych festivalov a podujatí.

Film Martina Šulíka je portrétom jedinečnej osobnosti divadelnej, filmovej, televíznej a javiskovej tvorby, no najmä výpoveď o človeku. V každej dobe ostáva verný ľudovej tradícií a jej upevňovaniu a šíreniu. Divák sa dozvie veľa o jeho pôsobení v Lúčnici, na festivaloch, pri tvorbe amfiteátrov, scénických programov a filmových diel. Štruktúra filmu je odrazom jednotlivých línii v jeho tvorbe. Je to dokument o multižánrovej osobnosti, no súčasne aj o premenách doby a vzniku mnohých kultúrnych a umeleckých diel a aktivít celoslovenského i európskeho významu.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít