Lístok na mesiac

Réžia
Rok výroby 
2019
Krajina pôvodu
  • Česko
  • Nemecko
Minutáž
68min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Éra vesmírnych pretekov bola pretkaná optimizmom voči budúcnosti, v ktorej mali byť všetky pozemské problémy, rodinné spory aj obmedzovanie slobody v tamojšom Československu zabudnuté na ceste za lepšími zajtrajškami. Aerolinky Pan Am sľubovali príležitosť zmiznúť z okupovanej Prahy a objaviť všetko, čo ste do tej doby poznali iba z príbehov sci-fi. Napriek tomu, že sa poukazom na let pýšilo niekoľko tisíc záujemcov, žiadny z nich do vesmírneho korábu nikdy nenasadol.

Päť rokov pred tým, ako na Mesiac prvýkrát vkročil Neil Armstrong, začala spoločnosť Pan Am predávať letenky na Mesiac. Vesmírna horúčka v tom čase zachvátila celý svet, vrátane Ronalda Reagana a celkom 100 tisíc záujemcov sa zapísalo do Klubu prvých letov na Mesiac. Aké boli ich motivácie odletieť a čo dúfali, že tam nájdu? Spolu s protagonistami z rôznych častí sveta (USA, Rakúsko, Česká republika) sa snímka zamýšľa nad očakávaniami, ktoré sa spájali s komerčnými letmi na Mesiac.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít