Scéna z filmu Lístok na mesiac
Scéna z filmu Lístok na mesiac
Scéna z filmu Lístok na mesiac
Scéna z filmu Lístok na mesiac

Lístok na mesiac

Réžia
Rok výroby 
2019
Krajina pôvodu
  • Česko
  • Nemecko
Minutáž
68min 
Titulky 

Éra vesmírnych pretekov bola pretkaná optimizmom voči budúcnosti, v ktorej mali byť všetky pozemské problémy, rodinné spory aj obmedzovanie slobody v Československu zabudnuté na ceste za lepšími zajtrajškami. Aerolinky Pan Am sľubovali príležitosť zmiznúť z okupovanej Prahy a objaviť všetko, čo ste do tej doby poznali iba z príbehov sci-fi. Napriek tomu, že sa poukazom na let pýšilo niekoľko tisíc záujemcov, žiadny z nich do vesmírneho korábu nikdy nenasadol.

"Malý krok pre človeka, veľký skok pre ľudstvo." Už päť rokov pred tým, ako na Mesiac prvýkrát vkročil Neil Armstrong, začala spoločnosť Pan Am predávať letenky na Mesiac. Vesmírna horúčka v tom čase zachvátila celý svet, vrátane Ronalda Reagana a celkom 100 tisíc záujemcov sa zapísalo do Klubu prvých letov na Mesiac. Aké boli ich motivácie odletieť a čo dúfali, že tam nájdu? Spolu s protagonistami z rôznych častí sveta (USA, Rakúsko, Česká republika) sa snímka zamýšľa nad očakávaniami, ktoré sa spájali s komerčnými letmi na Mesiac.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít