Scéna z filmu Kiruna - prekrásny nový svet
Scéna z filmu Kiruna - prekrásny nový svet
Scéna z filmu Kiruna - prekrásny nový svet
Scéna z filmu Kiruna - prekrásny nový svet
Scéna z filmu Kiruna - prekrásny nový svet
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Kiruna - prekrásny nový svet

Réžia
Rok výroby 
2019
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
87min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Český dokumentárny film Kiruna - prekrásny nový svet od mladej dokumentaristky Grety Stocklassy je observáciou mesta Kiruna na severe Švédska. Jeho obyvatelia sa pripravujú na výrazný zásah do profilu mesta: jeho veľká časť spolu s centrom mesta sa musí z dôvodu ťažby pod jeho zemou a prepadu pôdy presunúť na nové miesto. Na pozadí presunu mesta sa odohrávajú menšie i väčšie drámy všedného dňa: Abdalraham čaká na pohovor kvôli udeleniu azylu, Maja sa vracia k svojim saamským koreňom a rodina Hägg kvôli deformáciám zeme opúšťa po 20 rokoch svoj domov. Prostredníctvom týchto postáv, ktoré sú na prvý pohľad rôznorodé a spája ich iba spoločné miesto, v ktorom žijú a na ktoré si robia nárok, rozkrývame citlivé témy, ktoré mestom i súčasným svetom hýbu - vzťah k migrácii, pôvodnému obyvateľstvu, k pokroku a technológii a k nehmotným hodnotám.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít