Scéna z filmu Salvador Dalí - Hľadanie nesmrteľnosti
Scéna z filmu Salvador Dalí - Hľadanie nesmrteľnosti
Scéna z filmu Salvador Dalí - Hľadanie nesmrteľnosti
Scéna z filmu Salvador Dalí - Hľadanie nesmrteľnosti
Scéna z filmu Salvador Dalí - Hľadanie nesmrteľnosti
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Salvador Dalí - Hľadanie nesmrteľnosti

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Španielsko
Minutáž
110min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokument vás pozve na úchvatnú púť za životom a tvorbou maliara Salvadora Dalího. Počas tejto cesty cesty vás postupne zavedie na všetky miesta neodmysliteľne späté s umelcovým životom.

Všetko to začalo v roku 1929. Tento rok bol rozhodujúcim nielen v Dalího kariére, ale aj v živote - vtedy sa pridal k skupine surealistov a stretol svoju múzu Galu. Uvidíte dedinku Port Lligat, kde prežil veľkú časť svojho života. Ďalej navštívite jeho rodné mesto Figueres s Divadelným múzeom Salvadora Dalího aj zámok v Púbole, ktorý kúpil svojej manželke a spolupracovníčke Gale. Chýbať nebudú ani životné etapy z Paríža alebo New Yorku. Prostredníctvom Dalího obrazov a dokumentov, z ktorých niektoré sú stále nepublikované, nahliadnete do sveta génia, ktorého osobnosť sa sama o sebe stala umeleckým dielom.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít