Zátopek

Réžia
Rok výroby 
2016
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
52min 
Zvukové stopy 
Titulky 

V zahraničí ho prezývali „česká lokomotíva“. Držiteľ osemnástich svetových rekordov Emil Zátopek sa najviac preslávil na olympijských hrách v Helsinkách, kde dokázal zvíťaziť v behu na 5 km, 10 km aj v maratóne. Žiadny iný vytrvalec doteraz jeho úspech nezopakoval a odborníci na atletiku pochybujú, že sa niekedy niekto taký objaví. Fenomenálny úspech Emila Zátopka ožíva v dokumentárnom filme Davida Ondříčka v spomienkach jeho blízkych, súperov i kamarátov.

Hraný film Zátopek bol pre Davida Ondříčka doslova behom na dlhú trať. S nápadom na film prišiel už v roku 2007, no prvému dňu nakrúcania predchádzalo dlhých desať rokov príprav. V tomto čase stihol David Ondříček natočiť dokumentárny film Zátopek.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít