Scéna z filmu IKONY - Dušan Kuzma
Scéna z filmu IKONY - Dušan Kuzma
Scéna z filmu IKONY - Dušan Kuzma

IKONY - Dušan Kuzma

Réžia
Rok výroby 
2020
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
26min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dušan Kuzma /1927 – 2008/ patrí k výrazovo najexpresívnejším slovenským architektom svojej generácie. Na rozdiel od mnohých svojich kolegov bol aj akademicky činný́ - v roku 1960 založil Katedru architektúry na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Typické pre neho sú úzke spolupráce s výtvarníkmi, napríklad Jozefom Jankovičom či Jánom Kulichom. Sám sa venoval sochárskej tvorbe.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít