Scéna z filmu IKONY - Viera Mecková
Scéna z filmu IKONY - Viera Mecková
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

IKONY - Viera Mecková

Réžia
Rok výroby 
2020
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
26min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Viera Mecková /1933/ je najvýraznejšou ženskou osobnosťou slovenskej architektúry 20. storočia. Pracovala v Stavoprojekte Žilina, od roku 1990 je samostatnou autorizovanou architektkou. Projektovala najmä v oblasti kultúrno - spoločenských budov, navrhovala interiéry, venovala sa tvorbe šperkov. V šesťdesiatych rokoch spolupracovala s Alexom Mlynarčíkom a Ľudovítom Kupkovičom v tvorivej skupine VAL.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít