Scéna z filmu IKONY - Oľga Ondreičková
Scéna z filmu IKONY - Oľga Ondreičková
Scéna z filmu IKONY - Oľga Ondreičková
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

IKONY - Oľga Ondreičková

Réžia
Rok výroby 
2020
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
27min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Oľga Ondreičková /1935/, Pavol Ondreička /1935/

Oľga Ondreičková je jednou z najvýraznejších osobností prvej generácie slovenských architektiek. Jej tvorba sa vyznačuje pragmatickosťou, jednoduchosťou a monumentalitou. Za manžela má tiež architekta, Pavla Ondreičku, s ktorým spolupracovala na viacerých realizáciách, ako aj pri tvorbe nábytku, interiérov, či výtvarnej výzdoby. V čase vrcholu svojej kariéry viedla Oľga Ondreičková vlastnú projekčnú skupinu, čo bolo pre ženu v danej dobe ojedinelé.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít