Scéna z filmu IKONY - Ján Miloslav Bahna
Scéna z filmu IKONY - Ján Miloslav Bahna
Scéna z filmu IKONY - Ján Miloslav Bahna
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

IKONY - Ján Miloslav Bahna

Réžia
Rok výroby 
2020
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
27min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Ján Miloslav Bahna /1944 - 21.apríl 2024/ pracoval v Štátnom projektovom ústave obchodu v Bratislave, kde vytvoril významné obchodné stavby. Po roku 1989 založil vlastný projektový ateliér, navrhoval budovy pre banky a zaoberal sa aj projektovaním obnov diel medzivojnovej architektúry. Patril medzi zakladajúcich členov Spolku architektov Slovenska a Slovenskej komory architektov. Taktiež pôsobil na VŠVU a venoval sa publicistickej činnosti. Za centrálu Všeobecnej úverovej banky (VÚB) na Mlynských nivách v Bratislave (1996) získal spolu s kolektívom autorov z AA ateliéru architektúry najvyššie ocenenie za tvorbu slovenských architektov, Cenu Dušana Jurkoviča.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít