Scéna z filmu IKONY - Pavol Merjavý
Scéna z filmu IKONY - Pavol Merjavý
Scéna z filmu IKONY - Pavol Merjavý
Scéna z filmu IKONY - Pavol Merjavý
Scéna z filmu IKONY - Pavol Merjavý
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

IKONY - Pavol Merjavý

Réžia
Rok výroby 
2020
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
27min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Pavol Merjavý /1935/ pracoval po škole v Stavoprojekte v Košiciach, kde ostal pôsobiť až do dôchodku. Navrhoval najmä verejné stavby ako krematórium, sobášnu sieň a múzeum v Tatrách, ale nevyhol sa ani klasickej panelovej bytovej výstavbe. Celý život sa venoval aj výtvarnému umeniu, čo je prenesené aj do jeho architektonických diel.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít