Scéna z filmu IKONY - Marián Marcinka
Scéna z filmu IKONY - Marián Marcinka
Scéna z filmu IKONY - Marián Marcinka
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

IKONY - Marián Marcinka

Réžia
Rok výroby 
2020
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
28min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Marián Marcinka /1932/, Milica Marcinková /1934/ Manželia architekti začali po štúdiu v Bratislave pracovať v Stavoprojekte a venovať sa prevažne dielam z oblasti školstva. Charakteristické pre tvorbu oboch architektov je značná inšpirácia škandinávskou architektúrou a miera detailu spracovania návrhov, až po podrobný katalóg nábytku pre školské zariadenia, ktorý vypracova Marián Marcinka.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít