Scéna z filmu Tatíček a Lili Marlén
Scéna z filmu Tatíček a Lili Marlén
Scéna z filmu Tatíček a Lili Marlén
Scéna z filmu Tatíček a Lili Marlén
Scéna z filmu Tatíček a Lili Marlén
Scéna z filmu Tatíček a Lili Marlén
Scéna z filmu Tatíček a Lili Marlén

Tatíček a Lili Marlén

Réžia
Rok výroby 
2002
Krajina pôvodu
 • Česko
Minutáž
52min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Tatíček a Lili Marlén je voľným pokračovaním dielu Král Velichoviek z cyklu Soukromé století. Príbeh je rozprávaný pohľadom malej Evy, ktorá spomína na statok vo Velichovkách a predovšetkým na svojich rodičov: tatíčka a Lili. Život zachytený v súkromnom archívnom filme je veľmi intímnym pohľadom do vnútra rodiny. Obec Velichovky leží na česko-nemeckom pohraničí. Otec rodiny, Karel Seisser, tu pôsobil ako úspešný sedliak. Mal tri dcéry. Najstaršia sa volala Lili. Bola krásna a temperamentná. Zamilovala sa do mladého lekára z Prahy a prežila s ním niekoľko veľmi šťastných rokov. Na roky strávené spolu vo Velichovkách a v Prahe spomína malá Eva ako na najšťastnejšie roky svojho života. A to napriek tomu, že začala vojna. V tej dobe si tiež Eva obľúbila populárnu vojnovú pieseň „Lili Marlén“, ktorú si spájala s matkou. Život v Prahe však jej sestre Lili očaril a od rodiny sa postupne vzďaľovala. Eva sa tak upäla na otca, ktorého nesmierne milovala a ktorému nepovedala inak než „tatíček“. Koniec vojny a nástup komunizmu priniesli do ich rodinného života ďalšie zvraty. Boli dramatickejšie, než celá prežitá vojna.

Detail filmu

 • Originálny názov
  Tatíček a Lili Marlén
 • Réžia
 • Scenár
  Jan Šikl
 • Strih
  Jan Daňhel
 • Zvuk
  Daniel Němec
 • Minutáž
  52 min (46-90 min.)
 • Rok výroby
  2002
 • Krajina pôvodu
  • Česko

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít