Scéna z filmu Evoluce 4 z revoluce (4/4) - Kryštof Rímský
Scéna z filmu Evoluce 4 z revoluce (4/4) - Kryštof Rímský
Scéna z filmu Evoluce 4 z revoluce (4/4) - Kryštof Rímský
Scéna z filmu Evoluce 4 z revoluce (4/4) - Kryštof Rímský
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Evoluce 4 z revoluce (4/4) - Kryštof Rímský

Réžia
Rok výroby 
2010
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
57min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Portréty 4 osobností Nežnej revolúcie, zaznamenané v priebehu 20 rokov...

Jan Ruml – disident, minister vnútra, predseda parlamentnej strany, manažér, právnik. Zaslúžilý demonstrant a saditeľ stromov. Michael Kocáb - rocková hviezda, poslanec, podnikateľ, hudobník a minister, otec troch detí. Nadaný a schopný hráč. Kryštof Rímský - študent, anarchista, feťák, študent, herec, milujúcí manžel, otec. Búrlivák s otvoreným srdcom. Martin Mejstřík - študent, novinár, záhradník, domovník, senátor, otec troch detí. Čaká, kam ho Boh pošle.

Nakrúcanie zahájil režisér Pavel Koutecký v roku 1990, vtedy v jednom z posledných filmových týždenníkov premietaných v kinách s názvom PO ROKU. Pokračoval v ňom až do roku 2006. Na podnet producentky po ňom prevzal štafetu režisér Jan Šikl. Zaznamenané udalosti životov štvorice hrdinov sú v mnohom typické pre vývoj českej spoločnosti od zlomového roku 1989. Filmom diváka sprevádzajú animované predely.

Posledný diel unikátneho filmového časozberného projektu je venovaný Kryštofovi Rímskému, ktorý bol najmladším účastníkom revolúcie. Kryštof prešiel dlhým a zložitým dospievaním – bol revolucionárom i anarchistom, mal obdobie, keď podľahol drogám a hľadal svoju cestu. Jeho vrodená srdečná vada a životný štýl ho nakoniec donútili spomaliť a prehodnotiť svoje životné hodnoty. Nachádza si prácu, ktorá ho napĺňa, buduje vzťah a rodinu. Vlastnou cieľavedomosťou sa dopracúva k naplneniu svojho sna, profesného i osobného. Uvedomuje si cenu úspechu a váži si ho, zároveň zostáva emotívnou, ťažko zvládateľnou osobnosťou. Po prvých skúsenostiach s politikou se sťahuje do súkromia.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít