Spoločne to zvládneme. Predĺžili sme 40% zľavu na ročné predplatné do 31. mája.

Evoluce 4 z revoluce (1/4) - Michael Kocáb

Réžia
Rok výroby
2010
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
57min
Zvukové stopy
Titulky

Portréty 4 osobností Nežnej revolúcie, zachytené v priebehu 20 rokov. Jan Ruml, Michael Kocáb, Kryštof Rimský, Martin Mejstřík – a my všetci dvadsať rokov po zamate.

Jan Ruml – disident, minister vnútra, predseda parlamentnej strany, manažér, právnik. Zaslúžilý demonštrant a saditeľ stromov. Michael Kocáb - rocková hviezda, poslanec, podnikateľ, hudobník a minister, otec troch detí. Nadaný a schopný hráč. Kryštof Rímský - študent, anarchista, feťák, študent, herec, milujúcí manžel, otec. Búrlivák s otvoreným srdcom. Martin Mejstřík - študent, novinár, záhradník, domovník, senátor, otec troch detí. Čaká, kam ho Boh pošle.

Nakrúcanie zahájil režisér Pavel Koutecký v roku 1990, vtedy v jednom z posledných filmových týždenníkov premietaných v kinách s názvom PO ROKU. Pokračoval v ňom až do roku 2006. Na podnet producentky po ňom prevzal štafetu režisér Jan Šikl. Zaznamenané udalosti životov štvorice hrdinov sú v mnohom typické pre vývoj českej spoločnosti od zlomového roku 1989. Filmom diváka sprevádzajú animované predely.

Prvý diel je venovaný Michaelovi Kocábovi, hudobníkovi, poslancovi, podnikateľovi a bývalému ministrovi pre ľudské práva. Je to človek extrémne dynamický, neustále prijímajúci výzvy tohto sveta, ani na okamih nepochybujúci o správnosti svojich krokov, ale i hráč so schopnosťou presného a analytického úsudku. Ide o silnú charizmatickú osobnosť s politickým myslením, a pritom i so zmyslom pre potreby spoločnosti. Zároveň je človekom zraniteľným, neustále pochybujúcim a citlivým.

Detail filmu

Komentáre

Pre pridanie komentára sa prosím najskôr prihláste alebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.