Scéna z filmu Pravidlá hry
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Pravidlá hry

Réžia
Rok výroby 
2014
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
10min 
Zvukové stopy 
Titulky 

„Narodil som sa tu a žil som tu v období komunizmu. Potom som emigroval, takže som sa trošku odtrhol od tohto sveta. Ale je to jedna z mojich domovín. A rád sa sem vraciam. Pre film som si zopakoval dejiny Slovenska. Nie je to však len film o Slovensku, rád sa pozerám na veci univerzálnejšie, a všade a vždy je hŕstka ľudí, ktorí manipulujú svetom, ktorí udávajú naplánované vízie ľuďom pod nimi. Môj film sa končí neutrálne. Akoby sa púšťal nový film, ktorý nikto nevidí, oko pozerá na divákov. To, ako sa „film“ skončí, teda záleží od nás samotných. My tvoríme realitu. Každý iba nadáva a sťažuje sa, a ja viem, že je ťažké začať od seba, ale my všetci sme zodpovední za to, ako sa tu žije a bude žiť.“


Ako vysvetliť pojem „Slovensko“ neznámemu cudzincovi, návštevníkovi z inej planéty, v horizonte posledných 20 rokov? Aký je genetický, či programovací kód softvéru „Slovensko“? Ako sa používa, ako sa mení?

Slovensko 2.0 je film o dvadsiatich rokoch samostatného Slovenska očami desiatich popredných slovenských režisérov. Skladá sa z desiatich desaťminútových filmov rôznych žánrov, od hraného cez animovaný, dokumentárny až po experimentálny film. Desať režisérskych osobností širokého generačného, názorového a žánrového spektra - Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová a Miro Jelok - odpovedá na otázku: Čo je to Slovensko?

Výsledkom je unikátna reflexia moderných dejín našej krajiny a zároveň i umelecká reflexia slovenskej kinematografie v jej rôznych podobách.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít