Scéna z filmu Nick Cave: 20 000 dní na Zemi
Scéna z filmu Nick Cave: 20 000 dní na Zemi
Scéna z filmu Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

Réžia
Rok výroby 
2014
Krajina pôvodu
  • Spojené kráľovstvo
Minutáž
98min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Hudobný dokument o jednej z najtajomnejších postáv hudobného a filmového sveta. Nie je však tradičnou biografickou retrospektívou, ale snaží sa, na pozadí kombinácie reality a fikcie, zaznamenať tvorivý život hudobníka, ktorý ktorý má dnes 65 rokov a stále sa nechá unášať Múzou. Film zachytáva dvadsaťtisíci deň v živote Nicka Cava. Vnútro umelecky tvorivej a multifunkčnej osobnosti ktorého obklopuje démonická a temná svätožiara – sa odkrýva v osobitej poetickej mozaike.

Invenčná dokudráma predstavuje austrálskeho speváka, textára, príležitostného skladateľa, básnika a herca ako ústrednú postavu, ale zároveň aj ako spolu-konšpirátora. Dokumentuje jeho umelecké pôsobenie a prináša príbeh jeho 20 000-dňového pôsobenia na planéte. Aj keď nenosí označenie superstar, niet pochýb, že po vyše štyridsiatich rokoch na hudobnej scéne je Nick Cave legendou. Od svojich tínedžerských čias v post-punkovej kapele The Birthday Party, neskôr v skupine Grindeman, sa prepracoval až k The Bad Seeds. Tento jeho sólový projekt je na hudobnej scéne vyše 30 rokov. Film voľne zaznamenáva 24 hodín v Caveovom živote, kedy sám skúma svoje piesne a transformuje hudbu z neforemného náčrtu až po hit.

Diváci v tomto diele nájdu aj halucinačné rozhovory a hrané pasáže s Cavovým hlasom. Písanie textov Cave vo filme prirovnáva ku kanibalizmu – najskôr požuje skúsenosti a potom ich vypľúva v podobe piesní. Spojenie medzi Cavom a tvorcami tohto nezvyčajného diela demonštruje jedinečná kombinácia dokumentárnej eseje a filmovej fikcie. Všetci spoluautori sa pokúšajú prostredníctvom rafinovanosti a mýtu objaviť pravdu a kladú si otázku: Koľko dní tu žijeme a ako sme tento čas využili?

Celovečerným režisérskym debutom, nadväzuje dvojica vizuálnych umelcov Iain Forsyth a Jane Pollardová na sedemročnú intenzívnu spoluprácu s Nickom Caveom.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít