Scéna z filmu Lovu zdar!
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Lovu zdar!

Réžia
Rok výroby 
2014
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
66min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokument je otvoreným a úprimným pohľadom do vnútra loveckej vášne v jej stredoeurópskej podobe, ale zobrazuje aj komerčné lovy v Afrike či Grónsku. Film divákovi prezentuje tri silné ústredné postavy a zástupcov rôznych postojov k lovu a chovu zveri. Montáž scén z ich lovov i všedných chvíľ dáva vyniknúť rozdielnym postojom k úlohe človeka v prírode, vzťahu k zveri či v spôsobe, ako uvažujú o svete ako celku. Film dôsledne pracuje iba so statickými obrazmi, ktoré odkazujú k statickým kompozíciám preparovaných trofejí. Formálna čistota obrazov kontrastuje s ich živočíšnym obsahom.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít