Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid

Réžia
Rok výroby 
2011
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
209min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Svet mágie a Boh mystikov vo filmovom románe Karla Vachka (klasika českého dokumentu) o mimozemských a zemských civilizáciách, reklamokracii a demokracii počítačovej siete. Film uvádza citácie zo slávnej operety Mam‘zelle Nitouche – Oldřich Nový v kláštore, divadle a v kasárňach. Chápaná i nepochopiteľná realita, vzťahy mýtov a histórie v súvislosti s viacrozmernými priestormi kvantovej fyziky a spoločensko-politickým usporiadaním sveta. Vo filme sa „stretávajú“ balkánski bojovníci s nadprirodzenými duchmi, ktorí ľuďom otvárajú zásuvky v stoloch a prevracajú kreslá. Reklamný slogan britských ateistov „Boh pravdepodobne neexistuje!“ uvádza návštevu pápeža v Českej republike. Barack Obama sa Vachkovej kamere schoval za čítacie zariadenie a režisér ho pomocou strihu konfrontuje s hypotézou, že ani americký prezident nesmie vedieť na čo sa vynakladajú miliardy dolárov z rozpočtu ministerstva obrany.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít