V labyrinte ruskej propagandy

Prečo vypukla vojna na Ukrajine? Aké motivácie má Vladimír Putin k takejto agresii? Vybrali sme pre vás 5 dokumentárnych filmov, ktoré v dlhšom časovom úseku sledujú rozpínavosť ruského vládcu a jeho taktiky.

Vo výbere prinášame unikátne svedectvo nezávislých dokumentaristov, ktorí nám nechávajú nahliadnuť nielen do Putinovej mysle, ale aj na vývoj Ruska v posledných 30 rokoch.

Väčšinu filmov uvádzame v originálnom znení s anglickými titulkami.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít