Ján a Martina: nezabudneme!

V stredu 21. februára 2024 uplynie 6 rokov od chladnokrvnej vraždy Jána a Martiny. Vraždy, ktorá zmenila Slovensko, naplnila námestia a iniciovala odkrývanie politického bahna.

Vďaka Jánovi Kuciakovi sme sa dozvedeli o tom, ako sa v našej krajine rozmáhala mafia, ako funkcionári zneužívali políciu a zľahčovali korupciu. V súčasnej dobe máme pocit, že staré časy sú späť. Novinári opäť čelia útokom, vláda prináša zmeny k horšiemu v súdnictve či v kultúre, prijímajú sa zákony, ktoré doslova otriasajú spravodlivosťou. Tento špeciál prináša odvážne angažované filmy, ktoré sa venujú politickým témam ako aj stále nevyšetrenej vražde novinára, ktorý odhaľoval pravdu.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít