FEBIOFEST Bratislava

Vzľadom na nové preventívne opatrenia, ktoré nadobúdajú platnosť 1. októbra, sa 27.ročník Medzinárodného filmového festivalu FEBIOFEST Bratislava KONÁ IBA! 30. 9. 2020. Počas tohto dňa odohrá festival desať vybraných titulov včetne otváracieho a záverečného filmu.

V našom festivalovom špeciáli chceme pripomenúť úspešné domáce tituly minulého ročníka. V pestrom výbere dominujú slovenské a české filmy, ktoré boli uvedené v najnavštevovanejšej festivalovej sekcii Slovenská filmová krajina a v sekcii hraničných žánrov Bez limitov.

Medzi najhorúcejšie tituly patrí hraný debut Juraja Šlauku Punk je hned!, ktorý slávnostne otvoril minuloročný Febiofest a získal ocenenie Slnko v sieti v kategórii hudba a tiež získal prestížne ocenenie Nadácie Tatrabanky. Diváci môžu vidieť online aj najlepší animovaný film za rok 2019 Šarkan režiséra Martina Smatanu, ktorý si minulý rok z festivalu odniesol Cenu divákov a uviedol ho v programe aj prestížny festival Berlinale. Tomáš Krupa vo svojom dokumente Dobrá smrť, ocenenom na Slnku v sieti ako najlepší dokument, odvážne prekročil naše lokálne témy a sleduje britskú rodinu sedemdesiatničky Janette, ktorá sa rozhodne pre asistovanú eutanáziu vo švajčiarskom centre. Film úspešne prezentoval slovenskú kinematografiu na filmových festivaloch po celom svete. Český koprodukčný film Nedotýkaj sa ma režisérky Adiny Eleny Pintilie vzbudil rozruch na 68.ročníku Berlinale a získal Zlatého medveďa za najlepší celovečerný debut. Vďaka Febiofestu sa film dostal aj k našim divákom a pre tých, ktorí ho na festivale minulý rok nezastihli, je pripravený online na na našom portáli.

Cinepassy zakúpené či už v jarnom alebo jesennom termíne (vrátane víkendových) ostanú v platnosti až do marca 2021. V prípade, ak si ich diváci ešte nestihli vymeniť, bude to možné v Kine Lumière (aj po oficiálnom termíne festivalu). Cinepassy budú následne platiť na všetky projekcie v Kine Lumière a Kine Mladosť, ktoré budú označené pod hlavičkou FEBIOFEST uvádza. Avšak je potrebné si na pokladni vyzdvihnúť nulové lístky (rezervácia online nie je pre držiteľov Cinepassov na tieto projekcie možná, keďže projekcie budú súčasťou rezervačných systémov jednotlivých kín).


Aktuálne festivalové info TU

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít