Spoločne to zvládneme. Predĺžili sme 40% zľavu na ročné predplatné do 31. mája.

Festivalový špeciál FEBIOFEST Bratislava

27.ročník Medzinárodného filmového festivalu FEBIOFEST Bratislava sa vzhľadom k aktuálnej situácii týkajúcej sa karanténnych opatrení v súvislosti s koronavírusom presúva na jeseň tohoto roku (30. 9. - 4. 10. 2020). V našom festivalovom špeciáli vám však prinášame úspešné domáce tituly minulého ročníka už teraz. V pestrom výbere dominujú slovenské a české filmy, ktoré boli uvedené v najnavštevova- nejšej festivalovej sekcii Slovenská filmová krajina a v sekcii hraničných žánrov Bez limitov.

Medzi najhorúcejšie tituly patrí hraný debut Juraja Šlauku Punk je hned!, ktorý slávnostne otvoril minuloročný Febiofest, čerstvo má na konte šesť nominácií na národné filmové ceny Slnko v sieti a tiež získal prestížne ocenenie Nadácie Tatrabanky. Diváci môžu vidieť online aj animovaný film Šarkan režiséra Martina Smatanu, ktorý si minulý rok z festivalu odniesol Cenu divákov a uviedol ho v programe aj prestížny festival Berlinale. Tomáš Krupa vo svojom dokumente Dobrá smrť odvážne prekročil naše lokálne témy a sleduje britskú rodinu sedemdesiatničky Janette, ktorá sa rozhodne pre asistovanú eutanáziu vo švajčiarskom centre. Film úspešne prezentoval slovenskú kinematografiu na filmových festivaloch po celom svete a získal viacero ocenení za najlepší dokumentárny film. Český koprodukčný film Nedotýkaj sa ma režisérky Adiny Eleny Pintilie vzbudil rozruch na 68. ročníku Berlinale a získal Zlatého medveďa za najlepší celovečerný debut. Vďaka Febiofestu sa film dostal aj k našim divákom a pre tých, ktorí ho na festivale minulý rok nezastihli, je pripravený online na na našom portáli.


NÁHRADNÝ TERMÍN FESTIVALU FEBIOFEST: 30. 9. - 4. 10. 2020.

Komentáre

Pre pridanie komentára sa prosím najskôr prihláste alebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.