Spoločne to zvládneme. Predĺžili sme 40% zľavu na ročné predplatné do 31. mája.

DAFilms deťom

Trávite doma viac času so svojimi deťmi a radi by ste im pustili klasické kultové domáce rozprávky či filmy, ktoré im môžu pomôcť odhaliť zaujímavé súvislosti dnešného sveta?Z nášho katalógu sme pre vás vybrali vhodné filmy, ktoré môžete spoločne sledovať, alebo ich deťom môžete bez obáv prehrať.

Každý týždeň prinášame rozmanité žánre od animácie, hraného filmu až po dokumenty a experimenty, ktoré si môžu užiť deti 5+ ale aj vaši tínedžri.

Z filmových evergreenov, ktoré pobavia deti aj ich rodičov spomeňme večne hladnú kvetinu Adelu a fenomenálneho Dočolomanského v životnej roli detektíva z Adéla ješte nevečeřela. Kto je zvedavý, kam sa pôvodné slovenské rozprávky uberajú teraz, môže si pozrieť minuloročný Čarovný kamienok.

Ako to bolo "naozaj" so slávnym psíkom Lajkou, ktorá nás predbehla na ceste do vesmíru, si pozrite v muzikálovom animovanom filme Aurela Klimta Lajka. Pre hĺbavejšie deti 8+ je tu emocionálne silný film Darie Kashcheevy Dcéra, ktorý sa môže popýšiť nomináciou na Oscara a unikátnym animačným prístupom.

V dokumentoch sa nájdu najmä staršie ratolesti a vôbec sa pri nich nemusia nudiť. Ak máte doma potomka, ktorý sa bežne oháňa termínmi ako "lajk" či "influencer", film Nejsledovanejší je tu presne pre vás. Tíneďžerské hviezdy YouTubu predstavia to, čo sa do ich vlogu nedostane. V citlivom dokumente Miroslava Janka Chačipe sa deti z detského domova stávajú hravými parťákmi, ktorí s kamerou v ruke rozprávajú sami o sebe, o svete v domove aj v ich snoch.

Vybrané filmy

Komentáre

Pre pridanie komentára sa prosím najskôr prihláste alebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.