Fotografia nie je k dispozícii.

Jana Durajová (Slovensko)

Jana Durajová je absolventkou Ateliéru dokumentárnej tvorby VŠMU v Bratislave. Po rokoch práce v reklame a pre filmové festivaly, sa začala venovať dokumentárnemu filmu. Ako freelancerka spolupracuje s viacerými slovenskými producentmi na krátkych dokumentoch a dokumentárnych televíznych cykloch, v ktorých sa sústredí najmä na kreatívne spracovanie archívnych materiálov. Pripravuje tiež televízne relácie pre RTVS so zameraním na históriu a kultúru. Jana aktuálne pracuje spolu s Lenou Kušnierikovou na celovečernom dokumentárnom filme o rekonštrukcii Slovenskej národnej galérie – Pozor, padá SNG!

Filmografia

 • Expremiéri: Jozef Moravčík
  2018
 • Jedna druhej riekla
  2015
 • Lúky, Dvory, Háje
  2015
 • Slovenská galéria
  2014
 • Portrét historika Valeriána Bystrického
  2013
 • Parcela
  2013

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít