Fotografia nie je k dispozícii.

Karel Čtveráček (Česko)

Český scenárista, kameraman a režisér. Absolvoval bakalárske štúdium biológie na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Karlovej a Katedru dokumentárnej tvorby FAMU. Pôsobí ako režisér, kameraman a strihač a zaoberá sa tiež fotografovaním prírody.

Záujem o fotografickú tvorbu ho priviedol k práci na filmoch s Bohdanom Holomíčkom a Jozefom Koudelkom; nakrútil dokumentárny film o záchrane unikátneho fotografického archívu rodiny Seidel v Českom Krumlove. Vo svojej súčasnej tvorbe sa venuje ekologickým témam, skúma možnosti, ako prostredníctvom kultúry a umenia prehĺbiť našu vnímavosť k prírodnému svetu. Spolupracuje so združením Pilgrim - potulní univerzita prírody, ktorého cieľom je pestovanie prístupu k osobnému rozvoju, vzťahu ku krajine a k vytváraniu novej, ekologicky a spirituálne vnímavejšej ľudskej kultúry.

Filmografia

 • Pouť krkonošská
  2020
 • Nedej se: Vše kolem mne jako já žije, cítí,
  2017
 • Včely letěly krásně
  2009
 • Příběhy slavných
  2007
 • Muž, který maloval moře
  2005
 • Paměť světla
  2000
 • Karolina (študentský film)
  1995

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít