Pouť krkonošská: Pešo z Prahy až na Sněžku

Réžia

16.04.2021, 20:00

V ďalšom diely našich exkluzívnych živých streamov budeme diskutovať s režisérom Karlom Čtveráčkom o jeho filmovom putovaní s K. H. Máchom v jeho najnovšom filme Púť krkonošská. Diskusiu bude moderovať Táňa Zabloudilová.

Moderné pútnictvo sa v posledných rokoch stalo skúsenosťou, ktorú zakúša stále viac a viac ľudí. Aj v súčasnej dobe obmedzeného pohybu sa za podobným zážitkom môžeme vydať aj v českej kotline. Ako sprievodca nám neposlúži niečo ako Lonely Planet, ale staré pútnické denníky Karla Hynka Máchu. Po ich stopách sa každoročne vydáva aj historik umenia Jiří Zemánek so svojimi priateľmi, ktorých počas ich cesty s kamerou v ruke sledoval aj režisér Karel Čtveráček.

O natáčaní filmu Púť krkonošská, novodobých pútnikoch, osobnom hľadaní a vnútorných premenách počas putovania budeme diskutovať s režisérom Karlom Čtveráčkom počas nášho ďalšieho živého streamu. Do debaty, ktorú bude moderovať Táňa Zabloudilová, sa môžete zapojiť aj vy. Vaše otázky nám môžete posielať do chatu na webe alebo ich pridávať počas samotného streamu na facebooku.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít