Scéna z filmu Girl Power
Scéna z filmu Girl Power
Scéna z filmu Girl Power
Scéna z filmu Girl Power
Scéna z filmu Girl Power
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Girl Power

Réžia
Rok výroby 
2016
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
90min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Girl Power je dokumentárny film, ktorý predstavuje graffiti writerky z pätnástich miest sveta od Prahy, cez Moskvu, Kapské Mesto, Sydney, Biel, Madrid, Berlín, Toulouse, Barcelonu až po New York. Graffiti komunitu tvoria v drvivej väčšine muži, medzi ktorými často panuje názor, že graffiti – a predovšetkým to ilegálne – nie je záležitosť pre ženy. Napriek tomu sa ženy v graffiti za posledné roky viac emancipujú, vznikajú ženské graffiti výstavy, časopisy a weby. Dokument Girl Power zachytáva príbehy žien, ktoré dokázali uspieť v prevažne mužskej subkultúre.

Film je založený na silnom osobnom autobiografickom príbehu pražskej writerky Sany, ktorá tento film nakrúcala po celom svete viac ako sedem rokov. Fascinujúcí cestopis prichádza s novým pohľadom na fenomén, ktorý je širokou verejnosťou často chápaný ako vandalizmus, ale dá sa vnímať tiež ako životná cesta. Sledujeme jej život s graffiti, motiváciu a životné hodnoty meniace sa sa s rokmi. Jej rodina nemá ani tušenia o jej druhom živote writerky. Sany už dochádzajú sily, no odmieta sa vzdať svojho sna – nakrútiť historicky prvý dokument mapujúci ženy v graffiti.


Verzia s českými titulkami sa dá stiahnuť len vo formáte full HD.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít