Podporte Ukrajinu s DAFilms

Pomáhame filmom a podporujeme filmárov na Ukrajine. Pozrite si ľubovoľný film z nášho výberu a my celý náš podiel - 40% z celkovej čiastky - odvedieme ukrajinským dokumentaristom, ktorí práve natáčajú vo vojnových oblastiach.

DAFilms nie je len streamovací portál, ale aj súčasť Doc Alliance – siete siedmych kľúčových európskych festivalov. Cítime, že je našou povinnosťou pomôcť i našim partnerom a kolegom z ukrajinského festivalu Docudays UA – medzinárodného ľudskoprávneho dokumentárneho festivalu, ktorý sa každoročne v marci koná v Kyjeve.

V tomto mimoriadnom programovom špeciáli vám prinášame výber dokumentárnych filmov, ktoré vytvárajú portrét súčasnej Ukrajiny a pomáhajú pochopiť ich kultúru, spoločenské dianie posledných rokov a politické intervencie zo strany Ruska.

Z každého prehrania filmu v tomto programe venujeme 40% sumy na podporu dokumentaristov pôsobiacich a zaznamenávajúcich ruskú agresiu na Ukrajine. Zvyšných 60% z každého prehrania filmu odvádzame majiteľom práv, a tak aj týmto spôsobom podporujeme ukrajinských tvorcov v ich ďalšej tvorbe.

Vybranú čiastku prevedieme na verejnú zbierku festivalu Docudays UA, priamo na mieste spolupracujúceho s ukrajinskými dokumentaristami, ktorí práve teraz natáčajú v Kyjeve a ďalších miestach invázie. Finančné zdroje budú použité na technické vybavenie, zázemie a základné potreby filmárov.

Veríme, že objektívne a overené informácie priamo z miest konfliktu sú v súčasnej chvíli veľmi dôležité a prepojenie s filmármi umožní priniesť dôležité svedectvo z týchto kritických okamihov novodobej histórie Európy.


Viac informácií a ďalšie príspevky nájdete na stránkach festivalu Docudays

Vybrané filmy

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít