Radu Jude: Na tieto filmy zabudnite!

Prehliadka filmov čerstvého víťaza Berlinale, rumunského režiséra Radu Jude. V programe nájdete festivalové úspešné hrané filmy, najnovší dokumentárny film alebo menej známe krátke filmy.

Na tieto filmy zabudnite - k tomu nabádajú rumunskí pravicoví extrémisti, ktorých pobúrili filmy [Radu Jude] (https://dafilms.sk/director/10188-radu-jude). Ako ale upozorňuje režisér v pozvánke pre divákov DAFilms, k tomu, aby ste na tieto filmy mohli zabudnúť, musíte ich najprv vidieť. U nás teraz máte jedinečnú príležitosť. Celú videopozvánku Radu Jude k sledovaniu našej prehliadky môžete nájsť pod textom.

Prehliadka filmov režiséra Radu Jude ponúka prierez jeho tvorbou, s osobitným zameraním na filmy, v ktorých odkrýva zabudnuté, či nie príliš svetlé okamihy rumunskej histórie. Môžete sa tešiť na hrané filmy Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín ako barbari, Aferim! alebo dokumentárny film Mŕtvy národ a najnovší dokument The Exit of the Trains, ktorý uvádzame exkluzívne spoločne s jeho krátkymi filmami iba do 30. apríla s anglickými titulkami.

Filmový program doplní aj exkluzívny živý stream diskusie s režisérom, ktorý v pondelok 19. apríla od 19.00 povedie argentínska kritička a filmárka Lucía Salas. Viac informácií nájdete v sekcii Live alebo na našom facebooku.


Vybrané filmy

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít