Diskusia k filmu Skúška umenia

Réžia

22.03.2023, 20:00

Režisérskej dvojice Adela Komrzý a Tomáš Bojar sa budeme pýtať na proces vzniku celovečerného dokumentárneho filmu Skúška umenia, za ktorý dostali Českého leva.

Kontroverzný observačný dokument z prostredia prijímacích talentových skúšok na pražskú AVU vyvoláva emócie nielen na akademickej pôde. Ako filmári prijímajú vlnu kritiky svojho diela, ktorá sa po uvedení zdvihla? Ako sa vlastne k téme dostali? Čo na film hovorilo americké publikum? Na to všetko sa bude pýtať v ďalšom diele DAFilms Naživo Ondřej Cihlář.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít