Diskusia so študentami VŠMU

24.06.2021, 19:00

V ďalšom pokračovaní našich online streamov máte možnosť nazrieť za dvere Ateliéru dokumentárnej tvorby FTF VŠMU. Pedagóg a režisér Marek Šulík bude diskutovať so študentmi o filmoch, atmosfére školy a témach mladej generácie. Zapojte se aj vy svojimi otázkami do chatu.

Na pôde VŠMU a predovšetkým v Ateliéri dokumentárnej tvorby panuje už dlhoročne tvorivá sloboda, ktorá umožňuje študentom realizovať filmy o témach, ktoré oni sami považujú za dôležité, a ktoré reflektujú ich videnie sveta. Vznikajú študentské diela, ktoré sa formálne aj obsahovo vymykajú z bežne rozšírenej audiovizuálnej tvorby. Hoci sú filmy mladých tvorcov divácky zaujímavé, do bežnej distribúcie sa dostanú len výnimočne. Preto sme pre vás pripravili programový špeciál Krátke filmy VŠMU, kde nájdete snímky diskutujúcich študentov - Mareka Moučku, Kataríny Jonisovej, Petra Podolského, Kateřiny Hroníkovej, Lucie Kašovej a Pauly Reiselovej a ich spolužiakov.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít