Radu Jude: Exkluzívny rozhovor

Réžia

19.04.2021, 19:00

V pondelok 19. 4. od 19:00 prebehne na DAFilms SK exkluzívny online rozhovor s režisérom Radu Jude. Medzinárodne oceňovaný filmový tvorca tento rok získal Zlatého medveďa na festivale Berlinale. Rozhovor bude moderovať filmová kritička a režisérka Lucia Salas.

Rozhovor uvádzame pri príležitosti prehliadky jeho filmov, ktoré môžete nájsť v programovom špeciály Radu Jude: Na tieto filmy zabudnite!.

Prehliadka filmov ponúka prierez tvorbou Radu Jude, s osobitným zameraním na filmy, v ktorých odkrýva zabudnuté, či nie príliš svetlé okamihy rumunskej histórie. Od piatku 16. apríla sa môžu diváci tešiť na hrané filmy Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín ako barbari, Aferim! alebo dokumentárny film Mŕtvy národ a najnovšie dokument The Exit of the Trains, ktorý uvádzame exkluzívne spoločne s jeho krátkymi filmami iba do 30. apríla.

Do diskusie sa môžete zapojiť aj vy. Vaše otázky nám môžete posielať do chatu na webe alebo ich pridávať počas samotného streamu na facebooku.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít