Diskusia o filme Gorbačov. Raj

Réžia

18.01.2022, 20:45

Film a politika, unikátny dokumentárny portrét Michaila Gorbačova. DAFilms Live prináša exkluzívnu diskusiu s režisérom Vitalijom Manským a producentom Filipom Remundom. Naživo z kina Edison. Moderuje Jaroslav Spurný.

V roku 2001 natočil Vitalij Manskij portrét troch zásadných ruských politikov v dokumentárnej sérii Red Tsars. Medzi nimi bol aj Michail Gorbačov. Dvadsať rokov potom sa režisér vracia k tomuto mužovi v jeho najnovšom dokumente Gorbačov. Raj. Vznikol úplne odlišný portrét starnúceho muža, ktorý Manského pustil do svojho sveta – sveta osamelosti, frustrácie, ale aj radosti zo slobody.

Ukrajinský režisér Vitalij Manskij uviedol Gorbačov. Raj na významnom holandskom festivale IDFA, kde dostal cenu za najlepšiu réžiu. Na 25. ročníku MFDF Ji.hlava bol film zaradený do hlavnej súťaže. Manskij dlhodobo spolupracuje s českou produkčnou spoločnosťou Hypermarket Film, s ktorou natočil jeho predchádzajúce snímky Svedkovia Putinovi alebo V lúčoch slnka.

Záznam diskusie z kina Edison v Prahe uvádzame ako súčasť exkluzívnej predpremiéry filmu Gorbačov. Raj.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít