29. Český lev: Michal Nohejl

02.03.2022, 20:30

Aký bol pre Michala Nohejla prechod z točenia reklám k celovečernému filmu? Aj na to sa môžete opýtať režiséra, ktorého niektorí nazývajú „českým Tarantínom.“

Hoci svoj satirický debut natočil až v štyridsiatich piatich rokoch, v audiovízii pracoval režisér snímky Okupace Michal Nohejl celý život. Absolvent FAMU, na ktorej mu mentorku robila ešte Věra Chytilová, spolu s Martinom Přikrylom tvorí skupinu Duo Mods, ktorá patrí medzi žiadaných českých tvorcov reklamy.

Natočením filmu Okupace sa Nohejlovi podarilo vymaniť sa z bludného kruhu cyklov nerealizovaných scenárov. Pomohol tomu aj veľmi nízky rozpočet. Podľa režiséra väčšina ľudí vrátane hercov na filme pracovala skoro bez honoráru.

Exkluzívne živé streamy s nominovanými režisérmi na Českého leva vám prinášame ako súčasť programového špeciálu 29. Český lev. Každý všedný deň od 21. februára do 4. marca sa aj vy môžete zapojiť do diskusie s filmovými tvorcami. Vaše otázky nám môžete posielať do chatu alebo ich pokladať počas streamu do komentárov na Facebooku.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít