29. Český lev: Denisa Grimmová, Jan Bubeníček

21.02.2022, 20:30

Ako veľmi nechali Jan Bubeníček a Denisa Grimmová hovoriť do výslednej podoby filmu svoje deti, ktorým film počas tvorby púšťali? Aj na to sa môžete spýtať tvorcov animovaného filmu Myši patří do nebe.

Na spoločnom debute Myši patří do nebe začala dvojica Jan Bubeníček a Denisa Grimmová pracovať už pred desiatimi rokmi. To bolo ovplyvnené okrem iného tým, že film je koprodukcia. Popri Českej republike a Slovensku sa na filme podieľali digitálnou postprodukciou vo Francúzsku, bábky boli vyrábané v Poľsku.

Film bol vybraný do prestížnej sekcie Screening Events na Festivale animovanej tvorby v Annecy. Okrem toho na tomto festivale v roku 2014 začala predstavením na pitching fóre cesta ku koprodukcii.

Exkluzívne živé streamy s nominovanými režisérmi na Českého leva vám prinášame ako súčasť programového špeciálu 29. Český lev. Každý všedný deň od 21. februára do 4. marca sa aj vy môžete zapojiť do diskusie s filmovými tvorcami. Vaše otázky nám môžete posielať do chatu alebo ich pokladať počas streamu do komentárov na facebooku.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít