Diskusia o filme Fonja (EN)

Réžia

20.04.2021, 20:00

V ďalšom pokračovaní našich online streamov bude Matej Sotník diskutovať s nemeckou režisérkou Linou Zacher o filme Fonja a o tvorbe ako východisku z izolácie. Zapojte se aj vy svojimi otázkami do chatu. Diskusia prebieha v anglickom jazyku.

Film Fonja zobrazuje desiatku mladistvých väzňov v prevýchovnom zariadení na Madagaskare, ktorí pomocou unikátneho workshopu nakrúcania filmu bojujú s náročnou izoláciou. Tento titul z katalógu distribučnej spoločnosti Film Expanded sa stal víťazom hlavnej ceny na MFDF Ji.hlava 2019, najvýznamnejšom festivale dokumentárnych filmov v stredo- a východoeurópskom regióne.

Lina Zacher je nemecká dokumentaristka a vizuálna umelkyňa. Vo svojej práci sa zaoberá rôznymi kultúrami a participatívnou konfrontáciou ich socio-politických subjektov. Inštalácie Liny Zacher a participatívne diela, ktoré vznikli na workshopoch pre deti boli vystavované na Filipínach či Madagaskare. Film Fonja je jej celovečerným debutom.


Diskusiu realizujeme v spolupráci s distribučnou spoločnosťou Film Expanded, projektom Batyskaf a s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít