29. Český lev: Diana Cam Van Nguyen

04.03.2022, 20:30

Je ťažké otvoriť sa publiku sfilmovaním svojej traumy tak, ako to urobila Diana Cam Van Nguyen? V novom diele DAFilms Naživo bude hovoriť o svojom novom filme Milý tati.

Diana Cam Van Nguyen v súčasnosti študuje na Katedre animované tvorby na pražskej FAMU. Za svoju predchádzajúcu krátkometrážnu snímku Spolu sami si odviezla z MFDF Ji.hlava cenu za najlepší český experimentálny dokumentárny film. Na jihlavskom festivale mal svoju českú premiéru aj jej najnovší film Milý tati.

Film kombinujúci animáciu s hraným filmom môžeme nazvať terapeutickým, pretože podľa slov režisérky jej pomohol prekonať zlosť a agresiu, ktorú k svojmu otcovi cítila.

Exkluzívne živé streamy s nominovanými režisérmi na Českého leva vám prinášame ako súčasť programového špeciálu 29. Český lev. Každý všedný deň od 21. februára do 4. marca sa aj vy môžete zapojiť do diskusie s filmovými tvorcami. Vaše otázky nám môžete posielať do chatu alebo ich pokladať počas streamu do komentárov na Facebooku.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít