Diskusia k filmu Utečenci sú tu vítaní

Réžia

14.03.2021, 20:30

Exkluzívny živý stream s režisérom a aktivistom Tomášom Rafom vám prinášame pri príležitosti online premiéry jeho dokumentárneho filmu Utečenci sú tu vítaní. Sledujte a zapojte sa.

„Prešlo vyše sedem desaťročí od konca druhej svetovej vojny a extrémistické pravicové skupiny sa opäť a s čoraz väčšou silou spájajú proti moslimom, Rómom, židom, proti všetkým, ktorí sú ´iní´. História sa opakuje. A nenávistná rétorika sa od čias holokaustu nemení,“ hovorí Tomáš Rafa. Filmár, fotograf a aktivista, ktorý vyše desať rokov mapuje vzostup nacionalizmu, extrémizmu a xenofóbie nielen na Slovensku, ale aj v susedných krajinách. Jeho dokumentárne videá a reportáže si na Youtube pozrelo 17 miliónov divákov.

Symbolicky 14. marca 2021, v deň neslávne známeho výročia založenia tzv. Slovenského štátu, ktorý s obľubou oslavujú slovenskí prívrženci ultrapravicovej scény, uvádzame v exkluzívnej online premiére celovečerný dokumentárny film Tomáša Rafu Utečenci sú tu vítaní. Film prináša autentické svedectvo z rokov 2015 a 2016, keď Európu zasiahla najväčšia migračná vlna od čias druhej svetovej vojny a vzbudila nenávistné protiislamské nálady. Kto nemá možnosť film pozrieť v vedeľu, nemusí sa obávať. Film bude dostupný od 14. marca na DAFilms.sk aj naďalej.

Diskusiu moderuje publicistka Zuzana Kizáková, ktorá od vypuknutia utečeneckej krízy v roku 2015 nasledujúce tri roky pôsobila ako koordinátorka a dobrovoľníčka v provizórnych utečeneckých táboroch na tzv. Balkánskej trase. Osobne pomáhala na väčšine miest, ktoré Tomáš Rafa zaznamenal vo svojom filme. Vaše otázky nám posielajte do chatu.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít