29. Český lev: Michaela Pavlátová

23.02.2022, 20:30

Aké ohlasy dostáva autorka na film, ktorý je podľa nej vďaka vážnej téme aj pre tých, ktorí na animované filmy bežne nechodia? O filme Moja afganská rodina prehovorí Michaela Pavlátová.

Režisérke a animátorke Michaele Pavlátovej sa dostalo v minulosti celosvetového uznania vďaka nominácií na Oscara za krátky film Řeči, řeči, řeči a výhrou Zlatého medveďa na festivale Berlinale za film Repete. Jej najnovší celovečerný film Moja afganská rodina o živote v Afganistane sa zase môže pýšiť nomináciou na Zlatý glóbus. Okrem filmov sa venuje aj réžii animovaných videoklipov. Popri réžii Pavlátová vedie Katedru animované tvorby na pražskej FAMU.

Aj keď ide o animovaný film, režisérka uviedla, že je určený pre dospelé publikum. Jej cieľom bolo ukázať, že medzi animáciou a deťmi ako cieľovým publikom nie je nutne znamienko rovnosti. Okrem toho si na animácii váži slobodu, ktorú jej ako režisérke dáva.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít