Diskusia o filme Cenzorka

Réžia

21.04.2022, 18:00

Hraný debut etablovaného slovenského dokumentaristu Petra Kerekesa Cenzorka sa stal víťazom tohoročných národných cien Slnko v sieti. Film, ktorý sa natáčal v Odese na Ukrajine, dojíma príbehom o matkách vo väzení, odlúčených od svojich detí, ale aj aktuálnym kontextom.

Snímka Cenzorka uspela v súťaži o "slovenského Oscara" - Slnko v sieti hneď v štyroch kategóriách. Najlepší hraný film, réžia, scenár a tiež najlepšia herečka v hlavnej úlohe, ktorú stvárnila ukrajinská neherečka Iryna Kiriazevová.

Pozývame vás na ďalšie pokračovanie online diskusií DAFilms Naživo. S režisérom Petrom Kerekesom bude (nielen) o filme Cenzorka diskutovať moderátorka Lenka Bednárová (Rádio_FM).

Diskusia sa koná s podporou Audiovizuálneho fondu.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít